Aleksandra Kurowska – Polakowska
pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej, logopeda. Założycielka i koordynatorka Centrum edukacyjno–terapeutycznego EduSmyk. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna, specjalność – pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie z nauczaniem języka polskiego. Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, logopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej II stopnia (certyfikat nr 46/II) i Sensomotoryki, certyfikowany terapeuta metody Warnkego, instruktor Masażu Shantala. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie diagnozy i terapii pedagogicznej.
Podczas prowadzonych zajęć wykorzystuje doświadczenie nabyte w trakcie wieloletniej pracy z dziećmi oraz wiedzę zdobytą podczas licznych kursów, szkoleń i konferencji. Prywatnie żona i matka dwóch chłopców: Krzysia i Wojtusia.
Anna Grochola
Absolwentka WSM w Warszawie na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oraz WWSH w Warszawie na kierunku pedagogika, specjalność – pedagog szkolny z terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi daje jej wiele radości, a sukcesywne poszerzanie wiedzy o tej tematyce jest jej pasją. Podczas prowadzonych zajęć wykorzystuje doświadczenie nabyte w trakcie wieloletniej pracy z dziećmi w placówkach wychowania przedszkolnego oraz wiedzę zdobytą podczas licznych kursów, warsztatów i konferencji.
Żaneta Mariak
Logopeda, pedagog specjalny. W codziennej pracy najważniejsze dla niej jest nawiązanie relacji z dzieckiem, opartej na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji. Uważa, że indywidualne i holistyczne podejście to podstawa efektywnej terapii. Logopedia jest jej pasją, dlatego regularnie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, a do każdego małego pacjenta podchodzi z wielkim zaangażowaniem. W wolnym czasie jeździ na rolkach, gra z przyjaciółmi w gry planszowe i szydełkuje.
Przemysław Polakowski
Pedagog resocjalizacji, terapeuta Integracji Sensorycznej, certyfikowany terapeuta Sensomotoryki, oraz Terapii ręki. W codziennej pracy w szkole, czy w EduSmyku wykazuje się pomysłowością, zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do każdego z małych uczestników zajęć. Zwraca dużą uwagę na współpracę z rodzicami twierdząc, że tylko działając razem, można odnieść sukces terapeutyczny. Interesuje się m.in. Reiki i w tym zakresie szkoli. W wolnym czasie fotografuje. Z Centrum EduSmyk związany od początku jego istnienia – współzałożyciel.
Agnieszka Flaszyńska
Wieloletni nauczyciel języka angielskiego, metodyk, logopeda. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt kursów dotyczących metodyki nauczania i doskonalących warsztat. Absolwentka kilku wydziałów. Początkowo logopedią zajęła się, by wspierać uczniów w nauce wymowy angielskiej. Po ukończeniu studiów logopedycznych nieustannie, nałogowo poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie. Ma olbrzymie doświadczenie i znakomite podejście w szczególności do najmłodszych. Jest zagorzałą propagatorką nauki przez zabawę. Prywatnie mama Bartka i Zuzki, kociara z zamiłowania – właścicielka sporej gromadki przygarniętych czterołapnych.
Anna Barańska- Sadoch
Psycholog, psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia (nurt poznawczo- behawioralny), pedagog, terapeuta integracji sensorycznej. Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (psychologia kliniczna). Obecnie jest w trakcie całościowego, 4-letniego szkolenia psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT-EDU.
Od 10 lat jest związana ze szkołą społeczną na warszawskim Bemowie, pracowała placówkach prywatnych i finansowanych przez NFZ. Bliskie są jej założenia rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.
W naszym Centrum Pani Ania wspiera dzieci, które doświadczają różnorodnych trudności (rozwojowych, adaptacyjnych, edukacyjnych, emocjonalnych) włączając rodzica w proces terapii i wzmacniając jego kompetencje wychowawcze. Prywatnie żona i mama małego Kostka.
Aleksandra Mróz
Pedagog Montessori, terapeuta integracji sensorycznej i czaszkowo-krzyżowej. Obecnie w trakcie certyfikacji MNRI® IPET Terapia NeuroTaktylna– Integracja neurosensomotoryczna. Pozostałe kursy i ukończone szkolenia to min. : metoda ruchu rozwijającego Veroniki Sherbourne , napięcia posturalnego, podstawowe szkolenie z odruchów, szkolenie specjalistyczne z integracji odruchów wg S. Masgutoveji i wiele innych.
W pracy patrzy na pacjenta jako na całość. Wierzy w interdyscyplinarną terapię, ponieważ ścisła współpraca terapeutów przynosi najlepszy rezultat. W procesie terapeutycznym ważny jest dla Pani Oli pacjent i jego poczucie bezpieczeństwa oraz sprawczości.
Ostatnio w kręgach jej zainteresowań jest teoria nerwu błędnego oraz terapia odruchów. Prywatnie mama dwóch synów.